Projects

Digitalizacja i automatyzacja procesów binzesowych w DHL Parcel Polska
  • Pełna nazwa: DHL Parcel Polska Sp. z o.o. 
  • Branża : Transport, logistyka, łańcuch dostaw i składowanie
  • www: https://www.dhl.com

DHL Parcel Polska jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i międzynarodowych oraz jedną z największych i najbardziej innowacyjnych firm transportowych na świecie. Firma, będąca częścią czołowego koncernu w branży przesyłek pocztowych i logistyki – Deutsche Post DHL Group, oferuje klientom szeroki zakres krajowych i międzynarodowych usług kurierskich, a także rozwiązania w zakresie nadań,monitorowania i doręczania przesyłek. W swojej działalności DHL Parcel Polska stawia na ciągły
rozwój i innowacyjne rozwiązania.

W 2019 roku DHL Parcel rozpoczął projekt, będący częścią działań zmierzających do integracji grupowej i programu Value Creation, którego celem jest m. in:  integrowanie wewnętrznych sieci, harmonizowanie produktów, centralne zarządzanie strukturami sprzedaży, usprawnianie wewnętrznych procesów. Jednym ze strategicznych punktów projektu jest stworzenie i wdrożenie Systemu Informatycznego do zarządzania firmą oraz automatyzacja kolejnych procesów biznesowych.

Od 2019 roku e-MSI realizuje projekt dla klienta, wdrażając kolejne procesy, zgodnie z zapotrzebowaniem DHL.

Pierwszym etapem długofalowego projektu było wdrożenie procesu delegacji, obejmującego 2400 użytkowników. Zdigitalizowane zostały wszystkie kroki obsługi występujące w ramach procesu oraz w ramach kilku scenariuszy, w tym: wniosków o zaliczkę nie powiązaną z delegacją, wniosków o delegację bez zaliczki, wniosków o delegację z zaliczką. Począwszy od złożenia wniosku przez pracownika do momentu rozliczenia i wypłaty należnych środków, zarówno dla delegacji krajowych jak i zagranicznych.

W kolejnych etapach zautomatyzowane zostały procesy obiegu faktur oraz obsługi samofakturowania kurierów. 


Wdrożony system znacznie przyśpieszył przebieg procesów związanych z delegacjami, odciążając wielu pracowników. Interfejs systemu można łatwo dostosować do potrzeb klienta, tworząc funkcjonalne rozwiązanie dla danego modułu, dostarczające wgląd do wszystkich potrzebnych nam danych. Pracownicy e-MSI Sp. z o.o. wykazali się profesjonalizmem, dokładnie rozpoznając nasze potrzeby i automatyzując proces, co w pełni spełniło nasze oczekiwania.

— Rafał Lewandowski, Dyrektor ds. Księgowości

Other projects

Lubuski Bank Spółdzielczy – proces automatycznej archiwizacji papierowych dyspozycji klientów

Find out more

WIMED – digitalizacja i automatyzacja procesów binzesowych

Find out more

Wdrożenie Systemu JobRouter w spółce Kupiec

Find out more

Error: Contact form not found.