Application

Dział księgowości
Dział księgowości

Księgowość to ogromne nakłady papieru i praca w której łatwo o pomyłkę. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile czasu spędzają pracownicy na szukanie dokumentów i przepisywanie danych do systemu? Ile kosztuje czas, który mógłby zostać zaoszczędzony gdyby proces ten został zautomatyzowany? E-msi poda Ci odpowiedź na te i poniższe pytania:

  • Pracownicy w dziale księgowości przepisują ręcznie dane z faktur, które powinny mieścić się już w systemie księgowym. Czy można to prosto zrobić?
  • Opóźnienia w płatnościach od kontrahentów powinny być zmniejszone, nie poświęcając na to czasu pracowników. Jak to zrobić?
  • Wypisywanie faktur często odbywa się w excelu lub w wordzie, czy wystawianie faktur może zostać zautomatyzowane i przyśpieszone?

Dział księgowości | e-MSI

Księgowość to bardzo ważny filar każdej firmy, ponieważ w tym dziale przetwarzane są ogromne ilości danych. Wciąż w wielu przedsiębiorstwach księgowi przepisują wartości zawarte w dokumentach i fakturach ręcznie do systemu, co przekłada się na duże straty czasu. Niestety taki sposób pracy nierzadko prowadzi do poważnych pomyłek. W dzisiejszych czasach można łatwo zniwelować prawdopodobieństwo błędów spowodowanych przez czynnik ludzki. Wystarczy wyposażyć swoją firmę w nowoczesne rozwiązania. Automatyzacja procesów księgowych to nie tylko oszczędność czasu, możliwość zminimalizowania omyłek, lecz przede wszystkim sposób na zwiększenie wydajności działania działu księgowości.

Automatyzacja w księgowości – sposób na oszczędność czasu

W przedsiębiorstwach, w których niezwykle ważne dokumenty i faktury mają postać analogową, zajmują one dużą ilość miejsca. Codzienna praca księgowych w takich miejscach wiąże się z nieustającymi podróżami pomiędzy regałami przepełnionymi szufladami wypchanymi dokumentacją. Zachowanie porządku i usystematyzowania takiego sposobu przechowywania nie jest proste. Stąd nierzadko dochodzi do zgubienia dokumentów czy ich przypadkowego zniszczenia.

Co więcej, w firmach, w których jeszcze nie nastąpiła automatyzacja pracy w księgowości, pracownicy muszą spędzać ogromną ilość czasu nie tylko na szukaniu dokumentów, lecz także przepisywaniu ich do systemu. Działanie, na takich programach jak: Excel czy Word, jest żmudne, rzadko intuicyjne i często skomplikowane. Aby zaoszczędzić mnóstwo czasu, warto wprowadzić w swoim przedsiębiorstwie profesjonalne i nowoczesne rozwiązania. Automatyzacja procesów w księgowości obejmuje przede wszystkim zdigitalizowanie wszelkich dokumentów. Przekonwertowanie ich z formy analogowej do cyfrowej jest dużym krokiem do ułatwienia pracy księgowych. Dzięki temu mogą mieć oni wszystkie faktury i inne istotne dokumenty zawsze pod ręką.

Automatyzacja księgowości to łatwy i przejrzysty dostęp do dokumentacji

Automatyzacja księgowości zapewnia pracownikom możliwość stałego monitorowania obiegu dokumentów. Wprowadzając nowoczesny system pracy, zyskuje się łatwy i sprawny dostęp do faktur czy innej ważnej dokumentacji. Jej przeszukiwanie czy weryfikacja jest bardzo prosta i zajmuje minimalną ilość czasu. Tradycyjne, analogowe archiwum nie sprawdza się szczególnie w średnich i dużych, rozwiniętych przedsiębiorstwach, gdzie liczba dokumentów jest ogromna.

Automatyzacja procesów księgowych przekłada się również na sprawniejsze rozliczanie faktur, szybsze wypłacanie pensji pracownikom oraz minimalizowanie ryzyka wystąpienia opóźnień w płatnościach poprzez kontrahentów.

Zautomatyzowanie księgowości to możliwość sporych oszczędności dla firmy

Funkcjonowanie działu księgowości, szczególnie takiego, który przeprowadza większość procesów w sposób analogowy, jest dużym wydatkiem dla firmy. Stałe uzupełnianie zapasów papieru, tonerów do drukarek, teczek, segregatorów oraz wielu innych akcesoriów biurowych generuje spore koszty. Wprowadzenie digitalizacji i automatyzacji w księgowości przełoży się na widoczną minimalizację wydatków. Co więcej, księgowi nie będą musieli tracić sporej ilości czasu na uzupełnianie braków w wyposażeniu biurowym czy skrupulatnym monitorowaniu stanu zapasów. W efekcie dział księgowości będzie mógł w pełni skupić się na swojej pracy związanej z rozliczeniami i analizami wydatków oraz przychodów.

Nowoczesna księgowość z JobRouter – zautomatyzowane środowisko pracy

Automatyzacja w księgowości może być maksymalnie dopasowana do potrzeb każdej firmy. Warto wybrać sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można rozwinąć przedsiębiorstwo. JobRouter to system workflow, który pomaga zarządzać wieloma procesami w firmach. Znajduje on również zastosowanie w dziale księgowości, który to jest bardzo ważną częścią każdego mniejszego i większego przedsiębiorstwa.

Automatyzacja pracy w księgowości z JobRouter to gwarancja zwiększenia efektywności pracy księgowych, a także minimalizacja kosztów. Wprowadzając starannie dopracowany system low-code, można wyeliminować ryzyko utraty danych i popełniania błędów przez pracowników. Ogromną zaletą JobRouter jest możliwość dopasowania jego funkcjonalności do specyfiki biznesu oraz potrzeb przedsiębiorstwa w każdej branży. Co więcej, przygotowany system można zintegrować z innymi programami, m.in. finansowo-księgowymi. W ten sposób zyskuje się jeszcze większą kontrolę nad finansami firmy oraz obiegiem dokumentów.

Elastyczne rozwiązania w zakresie automatyzacji z JobRouter

JobRouter to inteligentny system, który podnosi efektywność zarządzania wieloma procesami w firmach. Mowa tutaj m.in. o procesie obiegu faktur czy procesie obiegu dokumentów. Co więcej, JobRouter będzie rozwijać się razem z przedsiębiorstwem. Program ten może obsługiwać dużą liczbę procesów, które samodzielnie można rozwijać i dostosowywać do swoich potrzeb. JobRouter to oszczędność czasu, pieniędzy, a także sposób na wprowadzenie firmy na wyższy, nowoczesny sposób funkcjonowania.

Other applications

Dział HR

Zarządzanie zasobami ludzkimi stanowi kluczową częścią organizacji. To tutaj pracownicy przetwarzają ogromne ilości danych osobowych, utrzymują stały kontakt z pracownikami

Find out more

Handel i usługi

W handlu i usługach najważniejsze jest prawidłowe zarządzanie relacjami z klientem. Ważne jest aby mieć łatwy dostęp do historii kontaktu,

Find out more

Duże przedsiębiorstwa

W dużych przedsiębiorstwach częstym problemem jest przepływ informacji między różnymi lokalizacjami i standaryzacja procesów między nimi, aby wszyscy pracownicy pracowali

Find out more

Let's start your journey with JobRouter®

Transform business proccesses into digital, automated environment with JobRouter®: system which offer speed and flexibility

Error: Contact form not found.